Якість з досвідом - 21 рік!
Гарантія на ваги автомобільні - 20 років!

Відділ збиту

(095)599-43-48

(098)842-05-02

відділ обслуговування та ремонту вагів   
ООО "Весмастер"
(067) 141-04-79

(066) 980-68-16

 

Юридична та поштова адреса::
69008 м. Запоріжжя, вул. Реміснича, 2

e-mail: 

zvz.ukr@ukr.net

zavodvesov@ukr.net

 

Головна Про нас Продукція Послуги Нагороди Замовлення Доставка Відгуки Контакти

Наша продукція

Наші послуги

Новини

Наші клієнти

Контакти

69008 м. Запоріжжя,
вул. Реміснича, 2

відділ збуту

 
 
(095) 599-43-48  
(098) 842-05-02
 
vesmaster_zp@ukr.net

 

zvz.ukr@ukr.net

Для клієнтів України
і Києва телефони
(044) 364-00-59
(095) 652-81-05
 • Вагове обладнання
 • /
 • Статті
 • /
 • Історія створення і вдосконалення ваг
 • Історія створення і вдосконалення ваг

  История весов

  Історія багатьох речей починається з того часу, як виникає потреба в них. Те ж саме можна сказати про ваги. Вони існують вже з того часу, коли торгівля тільки-тільки з'явилася. Ваги використовувалися торговцями вже в далекій давнині, навіть коли не було ніякого грошового еквівалента товару, а був лише натуральний обмін. Найперші ваги, судячи з усього, використовувалися ще в Стародавньому Єгипті, в Вавилоні, а також в Месопотамії. Історія створення ваг починається як мінімум два тисячоліття тому. Тоді вони складалися з равноплечних коромисла з однаковими чашами, які підвішувалися на його кінцях.

  Вже пізніше ці ваги удосконалила, як не дивно, гиря. Звичайнісінька пересувна гиря виявилася необхідним елементом. А в 5 столітті до н. е. відомий досі Аристотель, коли використовував ваги, вивів прекрасне правило, що стосується моменту сил. Це стало своєрідною революцією у фізиці, одним з найбільших її зрушень. Вагове обладнання в той час допомогло краще зрозуміти саме фізичні закони. Сьогодні вагове обладнання набагато складніше і, в порівнянні з ним, стародавні ваги виглядають примітивним пристроєм, вельми неточним, ненадійним

  У 12 столітті винайшли ваги з чашами

  Ваги з чашами стали винаходом 12 століття. Що особливо важливо, вони вже були більш точним механізмом, чия похибка не перевищувала 0,1%. Саме тоді ваги вперше почали описуватися. І першим їх описав арабський учений Аль-Хазін в тому ж столітті. Він був і арабським механіком, і математиком, і фізиком, і філософом. Ймовірно, вже тоді робився ремонт вагів.
   
  Ваги 12 століття були чудовим пристроєм, і не тільки тому, що допомагали вірно зважувати товари. За допомогою цих ваг за питомою вагою можна було зрозуміти, фальшива монета чи ні, чи справжні камені. На ті часи такі пристрої, як ваги, вважалися надточними. Вони визначали щільність речовин, розпізнавали склад сплавів і т. д.

  16 століття - ваги Галілея

  Весы Галилея

  Настало 16 століття. Воно відоме тим, що саме тоді народився вчений, чиє ім'я згодом дізнався весь світ. Галілео Галілей - італійський фізик, математик, астроном, механік, філософ. Він був батьком сучасної науки, як справедливо зауважив Ейншіейн, і його знання дозволили створити перші в світі гідростатичні ваги. З це часу об'єкт можна було зважувати ще й в рідині, а не тільки в повітрі. Також ваги визначали щільність тіла.
   
  У Київській Русі також використовували ваги «скалвов», які були равноплечних. У 14 столітті виникли «безміни», які були простим пристроєм у використанні і тому досить поширеними, незважаючи на те, що не відрізнялися точністю. Більш точними все ж залишалися ваги-коромисла. Однак «скалвов» згодом все ж удосконалив француз де Роберваль. Їх використовували навіть в СРСР.
   
  У 17 столітті пружинні ваги винайшов німецький учений Крістоф Вайгель. Легкі і компактні, вони виявилися досить точними.
   
  Пізніше стали з'являтися ваги крутильні, митників, зернові і т. Д. Найбільш поширені на сьогоднішній звичайно ж цифрові ваги.

  НА ГОЛОВНУ


  НА ПОЧАТОК