Якість з досвідом - 21 рік!
Гарантія на ваги автомобільні - 20 років!

Відділ збиту

(095)599-43-48

(098)842-05-02

відділ обслуговування та ремонту вагів   
ООО "Весмастер"
(067) 141-04-79

(066) 980-68-16

 

Юридична та поштова адреса::
69008 м. Запоріжжя, вул. Реміснича, 2

e-mail: 

zvz.ukr@ukr.net

zavodvesov@ukr.net

 

Головна Про нас Продукція Послуги Нагороди Замовлення Доставка Відгуки Контакти

Наша продукція

Наші послуги

Новини

Наші клієнти

Контакти

69008 м. Запоріжжя,
вул. Реміснича, 2

відділ збуту

 
 
(095) 599-43-48  
(098) 842-05-02
 
vesmaster_zp@ukr.net

 

zvz.ukr@ukr.net

Для клієнтів України
і Києва телефони
(044) 364-00-59
(095) 652-81-05
 • Вагове обладнання
 • /
 • Статті
 • /
 • Які ваги використовували в давнину?
 • Які ваги використовували в давнину?

  Весы в Месопотамии

  Ваги є одним з найдавніших винаходів людства. Дійшли до нас з глибини століть, сьогодні вони нам здаються неймовірно простими і примітивними, а тоді ваги вважалися досить точним пристроєм, нехай і допускає якісь похибки. Однак варто все-таки знати, що вперше предмети людина стала зважувати на своїх долонях. Саме долоні стали першими вагами. Потім ваги в давнину стали вже винаходитися.

  Найбільш древніми зразками вважаються ті, що датуються археологами 5 тисячоліттями до н. е. Їх використовували в Месопотамії, там, де сьогодні на Близькому Сході історико-географічний регіон. По всій видимості, ваги з'явилися і стали удосконалюватися одночасно з розвитком торгівлі. Згодом, в 17 столітті став можливий навіть ремонт підлогових ваг, що за сьогоднішніми мірками означає дуже давно, проте все ж не в далекій давнині.

  Римські ваги

  Весы римлян
  Найдавніші ваги за формою були звичайним з'єднанням горизонтальної балки з чашами, які звисали з її обох кінців. На одну чашу клали товар, який зважувався, а на іншу - різні еталони ваги. Вони наказували і контролювалися тодішньої верховною владою. Саме такі ваги є предками сьогоднішніх. Навіть сучасні автомобільні ваги, настільки несхожі на найдавніші пристрою, є результатом багатовікової еволюції.
   
  Принципово інша система вимірювання ваги, при якій пересувалася гиря, була винайдена, судячи з усього, римлянами. При цьому положення приросту і точка опора залишалися ще довгий час незмінними. Відлік вели за шкалою, нанесеною на стрижень. Саме ці перші ваги з важелями удостоїлися назви «безмін». Вони не були досконалими і сьогодні, з огляду на це, заборонені в торгівлі, однак в давньоримські часи, за тодішніми мірками, дані пристрої вважалися надточними.
   
  Більш того, ваги і вагарі в давнину користувалися великою пошаною. Вони були присутні на кожній важливій торговій угоді, їх ваги допомагали відрізняти монети і дорогоцінні камені від фальшивок.
   
  Пізніше ваги обзавелися «гирями». Греки використовували прямокутні та квадратні пластини, а також шматки свинцю, які могли бути круглими, конусоподібними або багатогранними за формою. Римляни також застосовували кубики, кулі, круглі шайби, зроблені зі свинцю або з каменю.

  Які ваги використовували в Давньому Світі?

   Варто також додати, що жили в Стародавньому Світі люди до процесу створення ваг ставилися з великою фантазією. Нерідко вони надавали гирям різноманітні художні форми. Гирі могли бути і у вигляді жіночих фігур, і у вигляді різних звірів, і у вигляді божественних голів ... Більш того, навколо вагових гирь часом розгорялися справжні пристрасті. Псування гир була на руку нечесним торговцям, проте тоді це вважалося серйозним гріхом.
   
  У Древній Русі використовувалися равноплечних ваги «скалвов». Пізніше з'явилися неравноплечності, і називалися знайомим сьогодні словом «пуд». Ваги створювалися ковалями, а охороняла ці пристрої до 15 століття сама церква.

  НА ГОЛОВНУ


  НА ПОЧАТОК