Яндекс.Метрика

отдел сбыта

(095)599-43-48

(068)403-63-70

(095)652-81-05

отдел обслуживания и ремонта весов (096)141-04-79

Юридический и почтовый адрес:
69008 г. Запорожье, ул. Ремесленная, 2

e-mail:zavodvesov@ukr.net Ukrzavodvesov@i.ua
zvz.ukr@ukr.net

 

Головна Про нас Продукція Послуги Нагороди Замовлення Доставка Відгуки Контакти

Наша продукція

Наші послуги

Новини

Наші клієнти

Контакти

69008 м. Запоріжжя,
вул. Реміснича, 2

відділ збуту

(061)
289-76-02
  289-76-03
  289-76-04
  212-69-69
(095) 652-81-05
(068) 403-63-70
vesmaster_zp@ukr.net

zvz.ukr@ukr.net

Для клієнтів України
і Києва телефони
(044) 364-00-59
(095) 652-81-05
Вагове обладнання / Статьи / Які ваги використовували в давнину?

Какие весы использовали в древности?

Весы в Месопотамии

Ваги є одним з найдавніших винаходів людства. Дійшли до нас з глибини століть, сьогодні вони нам здаються неймовірно простими і примітивними, а тоді ваги вважалися досить точним пристроєм, нехай і допускає якісь похибки. Однак варто все-таки знати, що вперше предмети людина стала зважувати на своїх долонях. Саме долоні стали першими вагами. Потім ваги в давнину стали вже винаходитися.

Найбільш древніми зразками вважаються ті, що датуються археологами 5 тисячоліттями до н. е. Їх використовували в Месопотамії, там, де сьогодні на Близькому Сході історико-географічний регіон. По всій видимості, ваги з'явилися і стали удосконалюватися одночасно з розвитком торгівлі. Згодом, в 17 столітті став можливий навіть ремонт підлогових ваг, що за сьогоднішніми мірками означає дуже давно, проте все ж не в далекій давнині.

Римські ваги

Весы римлян
Найдавніші ваги за формою були звичайним з'єднанням горизонтальної балки з чашами, які звисали з її обох кінців. На одну чашу клали товар, який зважувався, а на іншу - різні еталони ваги. Вони наказували і контролювалися тодішньої верховною владою. Саме такі ваги є предками сьогоднішніх. Навіть сучасні автомобільні ваги, настільки несхожі на найдавніші пристрою, є результатом багатовікової еволюції.
 
Принципово інша система вимірювання ваги, при якій пересувалася гиря, була винайдена, судячи з усього, римлянами. При цьому положення приросту і точка опора залишалися ще довгий час незмінними. Відлік вели за шкалою, нанесеною на стрижень. Саме ці перші ваги з важелями удостоїлися назви «безмін». Вони не були досконалими і сьогодні, з огляду на це, заборонені в торгівлі, однак в давньоримські часи, за тодішніми мірками, дані пристрої вважалися надточними.
 
Більш того, ваги і вагарі в давнину користувалися великою пошаною. Вони були присутні на кожній важливій торговій угоді, їх ваги допомагали відрізняти монети і дорогоцінні камені від фальшивок.
 
Пізніше ваги обзавелися «гирями». Греки використовували прямокутні та квадратні пластини, а також шматки свинцю, які могли бути круглими, конусоподібними або багатогранними за формою. Римляни також застосовували кубики, кулі, круглі шайби, зроблені зі свинцю або з каменю.

Які ваги використовували в Давньому Світі?

 Варто також додати, що жили в Стародавньому Світі люди до процесу створення ваг ставилися з великою фантазією. Нерідко вони надавали гирям різноманітні художні форми. Гирі могли бути і у вигляді жіночих фігур, і у вигляді різних звірів, і у вигляді божественних голів ... Більш того, навколо вагових гирь часом розгорялися справжні пристрасті. Псування гир була на руку нечесним торговцям, проте тоді це вважалося серйозним гріхом.
 
У Древній Русі використовувалися равноплечних ваги «скалвов». Пізніше з'явилися неравноплечності, і називалися знайомим сьогодні словом «пуд». Ваги створювалися ковалями, а охороняла ці пристрої до 15 століття сама церква.

НА ГОЛОВНУ


НА ПОЧАТОК